תוך 30 דקות אצלך עם כסף מזומן! מבצע גרירה חינם עלינו!

✅ תוך 30 דקות אצלך עם כסף מזומן! מבצע גרירה חינם עלינו ✅

היתרונות של פינוי רכב למגרש גרוטאות

תוכן עניינים
יוסי קונה רכבים לפירוק ונסיעה במזומן (10)

המאמר נכתב ע"י החברה המובילה לקניית רכבים לפירוק ולנסיעה מכל הסוגים

הפוסט בבלוג שכותרתו 'היתרונות של פינוי רכב למגרש גרוטאות' מספק ניתוח מעמיק של היתרונות השונים של פינוי רכבים ישנים ובלויים במגרש גרוטאות. הוא דן ביתרונות הסביבתיים, הכלכליים והאישיים הנלווים לאפשרות זו שלעתים קרובות מתעלמים ממנה.

1. 'זבל של איש אחד הוא אוצר של אדם אחר': היתרונות הכלכליים

פינוי רכב למגרש גרוטאות אולי נראה כמו פינוי אשפה, אבל במציאות, זה יכול להביא למגוון יתרונות כלכליים. כאשר מכונית מגיעה לסוף מחזור החיים שלה, ערכה יורד משמעותית. עם זאת, על ידי הוצאתו למגרש גרוטאות, אפשר לפתוח את ערכו הנסתר. מתקנים אלה מצוידים להצלת חלקים וחומרים שמישים ממכוניות ישנות, אשר לאחר מכן ניתן למכור או לעשות בהם שימוש חוזר. זה לא רק עוזר להחזיר חלק מההשקעה הראשונית שבוצעה ברכב אלא גם תורם לכלכלה המעגלית על ידי הפחתת הצורך במשאבים חדשים.

יתרה מכך, תהליך גריטת רכב יוצר הזדמנויות עבודה בתוך תעשיית מגרשי הגרוטאות. מפירוק ועד מכונאים, יש ביקוש לאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לחלץ ביעילות רכיבים יקרי ערך מרכבים ישנים. זה לא רק מחזק את הכלכלה המקומית אלא גם תומך במגזר מיחזור הרכב. בנוסף, מכירה חוזרת של חלקים שננצלו יכולה לייצר הכנסה הן למגרש הגרוטאות והן ללקוחות המחפשים חלקי חילוף במחיר סביר.

2. האם המכונית שלך פוגעת בסביבה? ההשפעה הסביבתית של מכוניות ישנות

למכוניות ישנות יכולות להיות השפעה מזיקה משמעותית על הסביבה בשל הטכנולוגיה המיושנת שלהן וצריכת הדלק הלא יעילה. כלי רכב אלו פולטים לעתים קרובות רמות גבוהות יותר של מזהמים מזיקים כגון חד תחמוצת הפחמן, תחמוצות חנקן ותרכובות אורגניות נדיפות, מה שתורם לזיהום אוויר ולאיכות אוויר ירודה. פעולה רציפה של מכוניות ישנות יכולה גם לשחרר גזי חממה כמו פחמן דו חמצני, שהם תורמים עיקריים לשינויי האקלים. ככל שרכבים אלה מזדקנים, המנועים שלהם עלולים להתחיל לדלוף שמן ונוזלים אחרים, מה שגורם לסיכון לזיהום בקרקע ובמקורות מים. בנוסף, סילוק לא נכון של מכוניות ישנות עלול להוביל לדליפה של חומרים מסוכנים לסביבה, ולהחמיר עוד יותר את בעיות הזיהום.

על ידי הוצאת מכונית ישנה למגרש גרוטאות, אנשים יכולים למתן את החששות הסביבתיים הללו ולהפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם. מגרשי גרוטאות מצוידים לפירוק בטוח של כלי רכב סופיים ולסילוק חומרים מסוכנים בצורה אחראית לסביבה. באמצעות מיחזור ושימוש חוזר ברכיבים יקרי ערך, מגרשי גרוטאות מסייעים במזעור הביקוש לחומרי גלם חדשים, ובכך משמרים משאבים טבעיים ומפחיתים את צריכת האנרגיה הקשורה בייצור חלקים חדשים. היתרונות הסביבתיים של גריטת מכוניות ישנות מתרחבות מעבר לזיהום אוויר ומים, ותורמים לעתיד בר-קיימא יותר לכדור הארץ. זה חיוני לבעלי מכוניות להתחשב בהשפעה הסביבתית של כלי הרכב שלהם ולנקוט בצעדים יזומים לקראת סילוק אחראי כדי להגן על הסביבה עבור הדורות הבאים.

3. כיצד מגרשי גרוטאות יכולים לסייע בהפחתת זיהום הסביבה?

למגרשי גרוטאות תפקיד מכריע בהפחתת זיהום הסביבה באמצעות שיטות קיימא ותהליכי מיחזור יעילים.

 • מיחזור ושימוש חוזר ברכיבים:
  אחת הדרכים שבהן מסייעות מגרשי גרוטאות בהפחתת זיהום הסביבה היא על ידי מיחזור ושימוש חוזר ברכיבים ממכוניות ישנות. במקום לתת לרכבים הללו לשבת במזבלות ולשחרר חומרים מזיקים לסביבה, מגרשי גרוטאות מפרקים אותם ומצילים חלקים שמישים. על ידי שימוש חוזר ברכיבים כמו מנועים, תיבת הילוכים וסוללות, מגרשי גרוטאות ממזערים את הצורך בייצור חדש, ובכך מפחיתים את צריכת האנרגיה והפליטות הקשורות לייצור חלקי רכב חדשים.
 • סילוק נכון של חומרים מסוכנים:
  דרך מרכזית נוספת שבה מגרשי גרוטאות תורמות להפחתת זיהום הסביבה היא באמצעות סילוק נכון של חומרים מסוכנים. מכוניות ישנות מכילות חומרים רעילים שונים כמו סוללות עופרת, מתגי כספית וחומרי קירור שעלולים לזהם אדמה ומים אם לא מטפלים בהם נכון. למגרשי גרוטאות יש את המומחיות והתשתית להסרה וסילוק בטוחים של חומרים אלו, ולמנוע מהם לחלחל לסביבה ולגרום לזיהום.

4. 'מזומן לאשפה': התמריצים הפיננסיים של גריטת מכוניות

גריטת מכוניות מציעה תמריץ כספי משכנע לאנשים המעוניינים להיפטר מכלי הרכב הישנים שלהם. מגרשי גרוטאות מציעים בדרך כלל מזומן בתמורה למכוניות ישנות, ומספקות לבעלים דרך נוחה להרוויח כסף תוך היפטרות מרכב לא רצוי. הטבה כספית זו לא רק מעודדת אנשים להיפטר בצורה אחראית ממכוניותיהם הישנות אלא גם מסייעת לקזז את העלות של רכישת רכב חדש או כיסוי הוצאות אחרות.

יתרה מכך, הערך של גרוטאות מתכת וחלקי רכב יכול להשתנות בהתאם לביקוש בשוק, כלומר בעלים עשויים לקבל סכומי כסף משתנים עבור כלי הרכב הגרוטים שלהם בהתאם לתנאי השוק הנוכחיים. מערכת תמחור דינמית זו מוסיפה שכבה של גמישות לגריקת מכוניות, ומאפשרת לבעלים לנצל את היתרונות הפיננסיים כאשר שווי השוק גבוה.

5. תפקידן של מגרשי גרוטאות בתעשיית הרכב

מגרשי גרוטאות ממלאים תפקיד מכריע בתעשיית הרכב בכך שהם משמשים כשחקני מפתח בתהליך המחזור וההשבת משאבים. הם תורמים לניהול בר-קיימא של כלי רכב סופיים ומסייעים למזער את ההשפעה הסביבתית של פסולת רכב. שלוש כותרות משנה עיקריות מדגישות את התפקיד המשמעותי של מגרשי גרוטאות בתעשיית הרכב:

 • 1. מיחזור ושחזור משאבים:
  מגרשי גרוטאות משמשים כמוקדים למיחזור כלי רכב ישנים, תוך מיצוי חומרים יקרי ערך כגון מתכת, פלסטיק וזכוכית לשימוש חוזר בתהליכי ייצור. על ידי הצלת חומרים אלה, מגרשי גרוטאות מסייעים להפחית את הביקוש למשאבים בתוליים, חיסכון באנרגיה והפחתת פליטת גזי חממה הקשורים למיצוי חומרי גלם. תהליך מיחזור זה לא רק מועיל לסביבה אלא גם תורם לכלכלה המעגלית על ידי קידום יעילות משאבים והפחתת פסולת.
 • 2. שימוש חוזר והפצה של חלקים:
  בנוסף למיחזור חומרים, למגרשי גרוטאות יש גם תפקיד מכריע בחילוץ והפצה מחדש של חלקי רכב שמישים. רכבים ישנים רבים עדיין מכילים רכיבים במצב תקין וניתן לייעודם מחדש לתיקונים ותחזוקה. מגרשי גרוטאות משמשים כמקורות יקרי ערך לחלקי יד שנייה במחירים נוחים הן לצרכנים והן לחנויות רכב, מאריכים את תוחלת החיים של כלי רכב קיימים ומפחיתים את הצורך בייצור חלקים חדשים.

6. האם המכונית הישנה שלך תופסת יותר מדי מקום? היתרון בחיסכון במקום

האם המכונית הישנה שלך תופסת יותר מדי מקום במוסך או בחניה שלך, ומשאירה לך מקום מוגבל לפריטים או פעילויות חשובות אחרות? אם כן, גריטה של הרכב הישן שלכם ושליחתו למגרש גרוטאות יכולים לספק יתרון משמעותי לחיסכון במקום. במקום לתת לרכב הבלתי מנוצל שלך לתפוס נדל"ן יקר, אתה יכול לפנות מקום זה למטרות מעשיות יותר, כגון חניית רכב חדש, הקמת חדר כושר ביתי או יצירת אזור אחסון.

לא רק שהסרת המכונית הישנה שלך יוצרת מרחב פיזי, אלא היא גם מבטלת את העומס החזותי ואת כאבי העין שמגיעים עם רכב נטוש בשטח שלך. על ידי גריטה של המכונית הישנה שלך, אתה יכול לשפר את האסתטיקה של הסביבה שלך ולשפר את המראה הכללי של הבית או העסק שלך. זה יכול להיות מועיל במיוחד אם אתם מחפשים לשפר את המשיכה לרסן או ליצור מרחב מגורים או עבודה מאורגן ומושך יותר.

7. ההיבטים המשפטיים של גריטת מכוניות: האם אתה מודע?

גריטת רכב כרוכה יותר מסתם סילוק רכב ישן; ישנם שיקולים משפטיים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח עמידה בתקנות ובדרישות. לפני שליחת רכבכם למגרש גרוטאות, חיוני להיות מודעים להיבטים המשפטיים הקשורים לתהליך. היבט אחד מכריע שיש לקחת בחשבון הוא העברה נכונה של מסמכי בעלות ורישום למגרש הגרוטאות, שכן אי ביצוע זה עלול לגרום לסיבוכים משפטיים בהמשך. בנוסף, לחלק מהמדינות או המדינות עשויות להיות תקנות ספציפיות בנוגע לסילוק כלי רכב, כולל טיפול נכון בחומרים מסוכנים כגון שמן, נוזל קירור וסוללות. הבטחת סילוק חומרים אלו באופן אחראי לסביבה היא לא רק דרישה משפטית אלא גם אחריות אתית.

בחלק מתחומי שיפוט יתכנו הליכים ספציפיים לביטול רישום רכב וקבלת תעודת השמדה ממגרש הגרוטאות, המשמשת כהוכחה לכך שהמכונית הוסרה כהלכה. אי מילוי נהלים אלה עלול להוביל לקנסות או עונשים, מה שמדגיש את החשיבות של הבנה ועמידה בדרישות החוק בעת גריטת מכונית. יתרה מזאת, חיוני לעבוד עם מגרשי גרוטאות מורשים ובעל מוניטין שמקפידים על תקנות איכות הסביבה ובטיחות כדי למנוע בעיות משפטיות הקשורות לנוהלי פינוי פסולים. על ידי מודעים להיבטים המשפטיים של גריטת רכבים והבטחת עמידה בחוקים הרלוונטיים, תוכלו לנווט את התהליך בצורה חלקה ואחראית, ולתרום לגישה בת קיימא וצייתת חוק יותר לסילוק כלי רכב.

לסיכום, לקחת את המכונית הישנה שלך למגרש גרוטאות מגיע עם יתרונות רבים. לא רק שהוא מציע יתרונות כלכליים באמצעות אספקת חלקי חילוף ומזומנים נוספים, אלא הוא גם תורם באופן משמעותי לשימור הסביבה. נסיעה במסלול זה מציעה פתרון win-win על ידי מתן דרך אחראית לסילוק הרכב שלך ובו בזמן להפיק תועלת אישית.

מחירון רכבים לפירוק לפי סוג רכב
שירותים נוספים
מידע שעשוי לעניין אותך גם
שאלות ותשובות נפוצות של גולשים על רכבים לפירוק

תהליך של פירוק רכב הוא למעשה השלב האחרון בחייו של הרכב. במסגרת שירות פירוק רכבים – מוסרים מהרכב כל חלקיו והברזל שנשאר מועבר לתהליך שנקרא גריטה (מהמילה גרוטאה).
לרוב, הברזל מותך ונמכר לחברות ו/או מפעלים הצורכים ברזל.

מכירת רכב לפירוק מומלץ לבצע בשני תרחישים מרכזיים:
1. הרכב היה מעורב בתאונת דרכים שהשביתה אותו ובעקבותיה הוא ירד מהכביש.

2. הרכב הזדקן / עשה את שלו – אין הצדקה להחזיק אותו מבחינה כלכלית והסיכוי למכור אותו לשוק הפרטי נמוכים עד אפסיים.

מטבע הדברים, הסכום הסופי משתנה על בסיס שנתון הרכב, מצב מכני, שלדה ופרמטרים רבים אחרים. בתהליך של מכירת רכבים אצלנו, לפירוק כל רכב נבדק בקפידה ומחירו מוערך בצורה הוגנת.

רכבים שמגיעים למצב של פירוק לרוב שווים הרבה פחות ממחיר המחירון שלהם וניתן לקבל עליהם במקרים מסוימים 10% מערך הרכב או כמה אלפי שקלים בודדים.
לרוב התשלום מבוצע במזומן.

תהליך של פירוק רכבים מבוצע לרוב במגרשי פירוק רכבים פרטיים. יש לא מעט כאלה אבל לצערנו, כמו בכל תחום – גם לא מעט שרלטנים. יש לבדוק טוב טוב את המגרש בטרם מחליטים להתקדם איתו.
היו לא מעט מקרים בהם נאמר לבעל הרכב כי הוא פורק וירד מהכביש אך בפועל הרכב המשיך לנוע בחופשיות.

באם החלטתם לפרק את הרכב, הפרוצדורה היא כזו:

1. יש לבטל את רשיון הרכב במשרד התחבורה. זה דורש נוכחות של בעל הרכב או מיופה כוח מטעמו.
2. יש להגיע למשרד הרישוי מצוידים עם רשיון הרכב, תעודת זהו וכן למלא טופס לביטול רישום הרכב.
3. חשוב לדעת – רכבים אשר מוטל עליהם עיקול, שעבוד או מגבלה כלשהי – לא ניתן לבטל את רשיונם.
4. מרגע ביטול רשיון הרכב אסור לנסוע איתו, למעט הגעה למגרש הפירוק.

משרד התחבורה, בשיתוף עם המשרד לאיכות הסביבה – יוצאים כל כמה זמן עם תוכנית שמטרתה לעודד בעלי רכבים לשלוח את רכבם לפירוק, ולקבל תמורה הוגנת עבור רכבם.
ישנם תנאים ספציפיים המשתנים לעת לעת על מנת לקבל כסף מהמדינה במסגרת תכנית זו.
מידע נוסף על כך ניתן למצאו כאן

אנו כמובן מודעים לנושא שיש רכבים מושבתים 🙂 במקרים כאלה אנו מספקים שירותי גרירה לרכב על חשבוננו עד למגרש הפירוק.

בשמחה, ניתן ליצור עימנו קשר דרך הטלפון או דרך הטופס שבאתר. נשתמע!

קישורים חיצוניים למידע ולהורדת טפסים ממשרד התחבורה
פירוק רכבים לפי אזורי שירות
לקוחות ממליצים עלינו
למה כדאי לכם לעבוד איתנו?

יחס אישי ואדיב

עמידה בזמנים

מחיר הוגן

מקצועיות ואמינות

ותק וניסיון רב שנים

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים ולחפש קונה רכבים לפירוק זמין באזורכם?
השאירו פרטים בטופס עכשיו ונציג מטעם החברה ייצור עמכם קשר בהקדם האפשרי למתן ייעוץ מקצועי, הכוונה והצעה משתלמת שלא תוכלו לסרב לה.

דילוג לתוכן